Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Yemek Menü Çekimleri

Yemek Menü Çekimleri, Restaurant ve Cafe menülerinde yer almak üzere reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilmektedir. Restaurant menülerinde yer alan tüm ürünlerin fotoğraf çekimleri, profesyonel olarak gerçekleştirilerek müşterilere sunulmaktadır. Fotoğraf çekimleri mekanın menü kataloglarında ve internet sitesinde bulunan galerilerde yer almaktadır. Müşteriler ve firma arasında bağlantı kuran yemek fotoğraf çekimleri, aynı zamanda satışların gerçekleştirilmesi için etkin olmaktadır. Yemek görselleri, müşterilerin ilgisini çekecek, iştahını açacak ve merak uyandıracak özelliklere sahip olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle fotoğraf çekimleri belirli konseptler dahilinde özel olarak hazırlanan sunumlar eşliğinde yapılmaktadır.

Yemek ve menü fotoğraf çekimleri,  restaurant menülerinde, reklam araçları ve internet sitelerinde kullanılarak reklam ve tanıtım unsuru gerçekleştirilmektedir. Göz zevkine hitap eden yemek fotoğraflarının en belirgin özellikleri, ilgi çekici, merak uyandurıcı ve en önemlisi iştah açıcı olmasıdır. Tüm özelliklere sahip olan yemek, tatlı ve diğer gıda fotoğrafları, müşterileri firma ve yemeklere çekecektir. Böylelikle satışlar da doğru orantılı olarak artacaktır.

İştah Kabartan Yemek Fotoğrafları..

Müşterileri firmaya ve yemek satışlarına yönlendirecek olan menü fotoğrafları, zihinlerde iz bırakan, iştah kabartan ve olumlu izlenimlere sahip olan görsellerden oluşmaktadır. Yemek fotoğraflarının temel amacı müşterileri, satışa sunulan menü içeriğine çekmektir. Bu nedenle doğru ve bilinçli olarak oluşturulan yemek görselleri için, firmalar alanında uzman olan reklam fotoğrafçısı ile birlikte çalışmaktadır. Yemek fotoğrafçısı olarak da adlandırılan reklam fotoğrafçısı, doğru ışıklandırma ve kadraj açıları ile çekimlerini gerçekleştirmektedir. Firmanın istek ve beklentilerini karşılayan fotoğraf çekimleri, tüm kitlelere hitap eden özelliklere sahip olmaktadır.

Yemek fotoğraf çekimleri, restaurant veya cafe mekanında gerçekleştirilmektedir. Sıcak, taze ve özel olarak hazırlanmış olan yemekler, gerekli ışıklandırma ve kadraj açılarının oluşturulması ile görsellere aktarılmaktadır. Her firmanın ürün farklılıklarının bulunması gibi konsept ve sunum özellikleri de farklı olmaktadır. Kullanılan aksesuarlar, süslemeler, sunum özellikleri ve servis biçimi, fotoğrafın daha güçlü olmasını sağlayan başlıca unsurlardır. Tüm bu özelliklerin bir araya gelmesi ile yapılan çekimler, kitle iletişim araçları, basılı ve sanal menü çalışmaları, afiş, billboard, broşür ve çeşitli dergiler üzerinde kullanılarak müşterilere aktarılmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: