Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Ürün Fotoğraf Çekimi

 Ürün fotoğraf çekimi, şirket ve firmaların sahip olduğu ürün yelpazesinin sektördeki tanıtım, pazarlama ve satışı için gerçekleştirilmektedir. Ürünlerin hedeflenen pazar piyasasında yer alması ve satışının sağlanması, tanıtımının nasıl yapıldığı ile doğru orantılıdır. Fotoğraflar, internet satış platformları, firmanın web sitesi, katalog çalışmaları, deri ve diğer basılı yayınlarda yer almaktadır. Ürün fotoğraf çekimleri, hedeflenen tanıtım ve satış unsurlarının gerçekleşmesi amacı ile yapılmaktadır.

Ürün Çekimlerinin Satış ve Pazarlamadaki Önemi

Ürün fotoğraf çekimi, ev ve giyim tekstili, kozmetik, sanayi, üretim, gıda ve yemek sektöründe yer alan firmaların ürünleri kapsamında gerçekleştirilmektedir. Marka ve firmalar, üretimini yaptıkları, ithal ve ihraç ettikleri bu ürünleri, gerekli mecra ve ortamlarda tanıtarak, ticari faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Markanın ve ürünlerinin sektördeki yeri ve önemi, kalite ve tercih edilme oranı tanıtımla bağlantılıdır. Tanıtımın hangi düzeyde ve kalitede yapılması önemlidir.. Görselliğin bu denli önemli ve gerekli olduğu sektör ve ticari alanda, markalar tanıtımlarını olabilecek en iyi kalitede yapmalıdır. Bu nedenle tanıtım fotoğraflarının, istenilen tüm beklentileri karşılayacak biçimde yapılması gerekir. Ürünlerin bireyler tarafından doğru algılanmasını sağlayacak ölçütlere sahip olması gerekmektedir.

Ürün satışlarının hedeflenen müşteri kapasitesine ulaşması için ürün çekimi yapılmaktadır. Satış ve tanıtım platformlarında yer alan ‘ürün fotoğrafları’ doğru kurgu ve açılar ile çekilen kaliteli görselliğe sahip karelerden oluşmak durumundadır. Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren ürünlerin satışının yapılması için bu görsel kalite ön planda tutulmaktadır. Çekimlerin yapıldığı yer, çekim kurgusu, ışık ve kadraj açıları, ürün fotoğraf çekimlerinin temel taşlarını oluşturmaktadır.

Ürün Çekimlerinin Önemli Noktaları

Ürün fotoğraf çekimleri profesyonel reklam ajansları ve fotoğrafçıları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ürünlerin çeşidine ve kullanım alanına göre uygun olan kurgular ile gerçekleştirilmektedir. Ürünler, firma ve fotoğrafçının ortak kararı doğrultusunda stüdyo ortamında veya dış mekanda çekilmektedir. Fotoğraf çekimleri tamamlanan ürünler, fotoğrafçının teknik bilgisi ile gerekli programlar kullanılarak renk ve ışık unsurlarının güçlendirilmesinin ardından işverene sunulmaktadır. Fotoğraflarının kullanılacağı platform, gerekli düzenlemelerin yapılması üzerinde etkili bir faktördür. Ürün fotoğrafları firmanın kullanım alanına göre katalog, menü, satış sitesi veya diğer mecralarda kullanılmaktadır

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: