Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Temizlik Ürün Çekimi

Temizlik Ürün Çekimi, temizlik malzemesi yapan firmaların faydalandığı bir hizmet çeşididir. Malzeme ve ürünlerin tanıtımını yaparak satış unsurlarını gerçekleştirmek, çekimlerin temel amacıdır. Yapılan fotoğraf çekimleri, ürün fotoğraf çekimi ve tanıtım çekimi kategorilerinde değerlendirilmektedir. Fotoğraflar, E-ticaret siteleri, reklam afişleri, katalog ve broşür çalışmaları gibi hem sanal hem de basılı yayınlarda yer almaktadır. Fotoğraf çekimleri, temizlik ürünlerinin tanıtımını yaparak satışı için bir zemin oluşturmaktadır.

Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından yapılan ürün ve ambalaj fotoğraf çekimleri, firmanı ürün çeşitliliğine ve fotoğrafların kullanılacağı alana göre değişim göstermektedir. Firmanın beklentileri, fotoğraf çekimlerinin kompozisyon ve konseptini etkilemektedir. Ürünler, fotoğraf ajansının sahip olduğu stüdyoda yapılmaktadır. Ürün çeşitliliği, tek başına ve toplu olarak fotoğraf karelerine aktarılmaktadır. Ambalajın biçimi, ürünlerin özellikleri ön plana çıkartılmaktadır. Çekimler, doğru açılarda ve ışık düzeylerinde gerçekleştirilmektedir. Böylelikle doğru bir reklam, tanıtım ve satış için gerekli olan unsurlar sağlanmış olacaktır.

Tanıtım Fotoğraf Çekimi

Tanıtım Fotoğraf Çekimi, firmaların ürün, hizmet ve kurumsal kimliklerinin müşterilere aktarılarak tanıtılmasını sağlayan fotoğraf çekim hizmetidir. Tanıtım çekimlerinin en önemli unsuru, beraberinde pazarlama, iş devamlılığı, satış ve reklam unsurlarını da beraberinde getirmesi olmaktadır. Tanıtımı yapılan ürün ve hizmetler, firmanın kalite ve prestijini de ortaya koyarak hedef kitleye ulaştırmaktadır. Ürün tanıtım çekimleri ürünün piyasada yer alması ve satışının sağlanmasına yönelik olurken firma kurumsal tanıtımları veya hizmet tanıtımları ise iş sürekliliğini sağlama amacında olmaktadır.

Tanıtım çekimleri, reklam fotoğraf ajansı ve fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilmektedir. Günümüz reklam bilinci ve anlayışına sahip olan reklam fotoğrafçısı, ürün ve hizmetlere uygun olan kompozisyon ve konseptler dahilinde çekimleri yapmaktadır. Fotoğraf çekimlerinde doğru kadraj açıları, ışıklandırma, yardımcı aksesuarlar, mekan ve arka plan gibi unsurlar üst kalite ile oluşturulmaktadır. Çekimlerin ardından, çeşitli bilgisayar programları ile bu fotoğraflar desteklenmekte ve kullanılacak alana uygun hale getirilmektedir. Tanıtım fotoğraf çekimleri, başlıca firmanın internet sitesinde, basılı ve sanal katalog çalışmalarında, broşür ve dergi yayınlarında veya çeşitli kitle iletişim araçları üzerinde yer almaktadır. Reklam araçları ve sanal platformlar, tanıtım fotoğraflarının en fazla kullanıldığı mecralar olmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: