Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyo Fotoğrafçısı, ürün ve katalog fotoğraf çekimi hizmeti ile farklı sektörler içerisinde yer alan firmalara hizmet sağlamaktadır. Fotoğrafçılık hizmetleri alanında yer alan fotoğraf stüdyoları, ürün, katalog ve reklam fotoğraf çekimleri ile farklı firmalar ile birlikte çalışmaktadır. Stüdyo çekimleri, ürün tanıtımlarında tercih edilen çekim türlerinin başında gelmektedir. Stüdyo içerisinde belirli ekipmanların kurulması sonucunda yapılan çekimler, E-ticaret sitelerinde, katalog çalışmalarında, afiş, billboard ve reklam araçları üzerinde yer almaktadır. Ürün ve katalog fotoğraf çekimlerinin stüdyoda gerçekleştirilmesinin öncelikli sebebi, ürünlerin tek başına vurgulanmasıdır. Farklı konseptler dahilinde yapılan ürün çekimleri ise katalog çalışmaları için oluşturulmaktadır. Stüdyo, hava ve yaşam koşullarından etkilenmemesi ile çoğu firmanın çekim için tercih etmesini sağlamaktadır. Stüdyoda yapılan hazırlıklar, ışıklandırma, arka plan ve konsept detayları, daha avantajlı ve olanaklı olmaktadır. Bu nedenle fotoğraf çekimlerinin merkezi, reklam fotoğrafçısının sahip olduğu reklam stüdyosu olmaktadır.

Ürün Fotoğraf Çekimleri

Ürün fotoğraf çekimleri, stüdyo içerisinde gerçekleştirilen çekim türlerinin başında gelmektedir. Ürünün özelliklerine, firmanın isteklerine ve fotoğrafların kullanılacağı platforma göre değişen çekim türleri, firma ve fotoğrafçının ortak kararı ile oluşmaktadır. Çekimler için kullanılan zemin, arka plan, detaylar ve ek aksesuarlar, çekim öncesinde kararlaştırılmaktadır. Reklam fotoğrafçısının üst düzey teknik bilgisi ve deneyimleri ile gerçekleştirilen çekimler, gerekli bilgisayar programları ile desteklenmektedir. Böylelikle, çekimi yapılan ürünler, müşterilere aktarılacak anlatım, detay ve görsellere sahip olmaktadır.

E-ticaret, Katalog, Dergi…

Stüdyo fotoğraf çekimlerinin her biri, firmanın sahip olduğu veya reklam verdiği farklı platformlarda yer almaktadır. Fotoğraflar, E-ticaret siteleri, katalog ve dergi çalışmaları, kitle iletişim araçları gibi farklı platformlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle ürün fotoğraflarının dikkat çekici, doğru ifadelere sahip olan ve güçlü görsellerden oluşması gerekli olmaktadır. Böylelikle istenilen imaj bireyler üzerinde etki yaratacak, firmanın sahip olduğu prestij artacak ve ürünün satışları da doğru orantıda artacaktır. Firmanın sahip olduğu prestij ve isim güçlenerek sektör içerisinde kalıcı bir yer edinecektir.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: