Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Stüdyo Çekimleri

Stüdyo Çekimleri, firma ürünlerinin doğru biçimde müşterilere aktarılması, tanıtım ve satışlarının sağlanması amacı ile yapılmaktadır. Stüdyo çekimleri genel olarak ürün fotoğraf çekimlerinden oluşmaktadır. Firmalar, ürünlerinin profesyonel fotoğraf kareleri ile kitlelere aktarılması amacı ile profesyonel reklam fotoğrafçıları ile çalışmaktadır. Fotoğrafçının sahip olduğu stüdyo, yüksek donanım ve teknoloji olanakları ile profesyonel bir çalışma ortamı sunmaktadır. Firmalar çekimi yapılacak olan ürünlerini, kargo ile stüdyoya ulaştırmaktadır. Fotoğraf çekimleri, ürünlerin türüne ve firmanın beklentilerine göre seçilen konseptler ile gerçekleştirilmektedir. Fotoğraf çekiminin yapıldığı zemin ve arka fon, bu konseptler içinde yer almaktadır. Tekstil ve kişisel aksesuar ürünlerinde ise model eşliğinde yapılan çekim konseptleri tercih edilebilmektedir.

Moda ve Tekstil Çekimleri

Stüdyo fotoğraf çekimleri arasında yer alan en önemli türlerden biri moda ve tekstil çekimleri olmaktadır. Moda sektöründe yer alan tekstil firmaları, üretimini yaptıkları veya tedarik ettikleri ürünlerin satışını sağlamak için reklam unsurlarına ihtiyaç duymaktadır. Tekstil ürünlerinin müşterilere aktarılması için en önemli reklam aracı görselliktir. Profesyonel fotoğraf çekimleri, ürünlerin doğru biçimde aktarılmasını sağlayarak kalite ve güvenilirliğini de anlatmaktadır.

Aksesuar Ürün Çekimleri

Aksesuar ürünleri, ev ve giyim tekstiline kadar birçok üretimi içerisinde barındırmaktadır. Ayakkabı, çanta, takı ve küçük ev eşyaları, aksesuar sektörü içerisinde yer almaktadır. Aksesuar ürünlerinin E-ticaret satış sitelerinde, katalog çalışmalarında ve tanıtım araçları üzerinde yer almaası ile birlikte satış olanakları için zemin oluşturulmaktadır. Fotoğraf çekimleri içerisinde yer alan katalog çalışmaları, ürün ve firmaların tanıtılması, kalite ve prestijlerinin kurumsal olarak sunulması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Katalog çalışmalarında yer alan ürün çekimleri, fotoğraf stüdyosunda profesyonel olarak yapılmaktadır. Profesyonel ekipman ile yapılan çekimlerin ardından, fotoğraf programları ile birlikte görsellik desteklenmektedir. Çekimlerdeki ana tema, katalog tasarımına ve kullanılan renklere göre değişim göstermektedir. Ürün fotoğraf çekimleri, katalog çalışmaları için model eşliğinde veya tek başına yapılmaktadır. Çekimin türü ve katalog tasarımı, profesyonel reklam fotoğrafçısının bilgi, deneyim ve tecrübeleri ışığında oluşmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: