Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi Nedir sorusunun cevabı ilk olarak, firmalar için önem taşır. Günümüzde her firmanın kendine ait bir sosyal medya hesabı mevcuttur. Bu hesap Facebook, Instagram ve diğer platformlar olabilir. Kullanın sayfa, markanın ürünlerini ve hizmetlerini geniş kitlelere daha kolay biçimde tanıtmayı amaçlamaktadır. Peki sosyal medya kullanımı ve yönetimi nedir, nasıl yapılmalıdır? Herkes için çok basit görünen bu işin aslında kendine özgü kuralları ve aşamaları vardır. Öyleyse bu aşamaların nasıl olması ve kim tarafından yapılması gerektiğini birlikte inceleyelim.

Sosyal Medya Yönetimi Kimler İçin Önemlidir?

Sosyal medya kullanımı çok yaygındır. Ancak profesyonel kullanım, şahsi hesaplar için söz konusu değildir. Markalar, şirketler ve firmalar, profesyonel sosyal medya yönetimine sahip olması gereken kurumlardır. Yönetim, planlı ve programlı olarak profesyonel biçimde yürütülmelidir.

Gerekli Metalar Nelerdir?

Firmaların sosyal medya kullanımı için ilk olarak profesyonel fotoğraf çekimleri gereklidir. Markalar, şahsi hesaplar gibi telefonla çekilen fotoğrafları tercih etmemelidir. Fotoğrafçı tarafından profesyonel çekimler yapılmalıdır. Fotoğraf kadar videolar da sosyal medya için önem taşır. Bir hizmeti tanıtmak, ürünü göstermek veya şirketin bünyesini sunmak için videolara ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bu fotoğraf ve fotoğraflar bir tasarım çerçevesi içerisine alınmalıdır. Üzerinde açıklayıcı bilgilerin ve başlıkların yer aldığı, ürünün nerede kullanılması gerektiğini gösteren vb tasarımlar yapılmalıdır.

Hedef Ne Olmalıdır?

İli hedef aktif ve bilinirlik yaratmaktır. Her markanın, müşteriler tarafından kolayca ulaşılabilen bir sosyal medya aracı olmalıdır. Daha geniş kitlelere ulaşmak, hizmetlerini ve ürünlerini göstermek, kalıcılığı sağlamak ve tercih edilme oranını yükseltmek, hedefler arasındadır. Tüm yenilikleri sosyal medya üzerinden göstererek müşterilerin dikkatini çekmek önemlidir.

Kim Tarafından Planlanmalı ve Yürütülmelidir?

Profesyonel sosyal medya kullanımı, bu alanda çalışmış bilgi sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. Fotoğraf çekimleri için profesyonel fotoğrafçılar tercih edilmelidir. En önemli araç olan fotoğraf ve videolar için profesyonel ekip ile çalışılmalıdır. NESS Medya Ajansı olarak birçok markaya sosyal medya için fotoğraf ve video hizmeti sunmaktayız. Fotoğraf çekimi ve video çekimi kategorilerimizden yaptığımız işleri rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

steriball-katalog-cekimi

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: