Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Sosyal Medya Fotoğraf Çekimi

Sosyal Medya Fotoğraf Çekimi, günümüzün en önem taşıyan işlemleri arasında yer alır. Fotoğraflar, sosyal medyada tanınan bir kişilik ve marka oluşturmanın ilk kuralıdır. Tüm dünyada etkin olarak kullanılan sosyal medya araçları, bir satış pazar alanı haline gelmiştir. E-ticaret sayfaları, ürünlerini sosyal medyada aktif olarak tanıtarak, satışlarını büyük oranda artırabilmektedir. Burada en önemli olan kısım, potansiyel müşterilere ulaşan fotoğraflardır. Kaliteli ve profesyonel fotoğraf çekimleri ile ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilir ve ürünlerinizin tanıtımını daha etkin yapabilirsiniz. Böylelikle markanızı büyütebilir ve sosyal medyada en çok tercih edilen isimlerden olabilirsiniz. Peki sosyal medya fotoğrafları nasıl olmalıdır ve kim tarafından planlanmalıdır? Sosyal medya fotoğraf çekimi hizmeti ile ilgili tüm bilgileri sizler için maddeler halinde sıraladık.

Sosyal Medya Çekimi Nedir ve Nasıl Planlanmalıdır?

1- Sosyal medyada ön plana çıkmak ve müşterilerinizi E-ticaret sayfanıza çekmek için profesyonel fotoğraflara ihtiyaç duyarsınız. Bu profesyonel fotoğraflar, alanında uzman reklam fotoğrafçısı tarafından yapılmalıdır.

2- Sosyal medya çekimleri, ürünlerin türüne, yapısına ve kullanım alanına göre planlanmalıdır. Beyaz fon çekimleri sosyal medya rağbet göremeyeceği için ürünler, bir konsept eşliğinde kullanım alanında fotoğraflanmalıdır.

3- Fotoğraf çalışmaları sürekli olmalıdır. Her gün kullanılacak olan fotoğraflar, sürekli olarak yenilenmelidir. 1 yıl boyunca aynı fotoğraflar tekrar tekrar paylaşılmamalı ve yenileri eklenmelidir. Böylelikle aktif ve yenilikçi bir marka imajı oluşturulmaktadır. Markanızı takip eden kişiler birbirinden farklı fotoğraf ve videoları görmelidir. Tekrara düşmeniz müşterileri olumsuz etkiler ve takipçilerinizin düşmesine neden olur.

Bunları Yapabiliyor Musunuz?

Ürünlerinizi profesyonel olarak müşterilere sunmak için fotoğraf çekimi yaptırıyor musunuz? Bu fotoğrafları paylaşmak için nasıl bir planlamanız var? Bu ve benzeri sorular, günümüzün en önemli sorularıdır. Her gün sosyal medyaya vakit ayırarak, markanızı büyütebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Sosyal medya planlamasına ayıracak vakit bulamıyorsanız, bir reklam ajansı ile anlaşıp markanızın aktif olmasını sağlamalısınız. Böylelikle çok daha hızlı, kaliteli ve güvenilir bir sonuç almış olacaksınız. NESS Medya olarak gerçekleştirmiş olduğumuz sosyal medya fotoğraf ve video çekimlerini inceleyebilir ve kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: