Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Restaurant Fotoğraf Çekimi

Restaurant Fotoğraf Çekimi, firmaların menü, mekan ve hizmet kalitesini müşteri kitlesine aktarmak ve tanıtımını gerçekleştirmek için yapılmaktadır. Restaurant sahibi firma, sahip olduğu mekanın mimari yapısını, tasarım ve dekorasyonunu fotoğraf kareleri ile müşterilere ulaştırmaktadır. Menü çeşitliliği ve kalitesi de yapılan çekimler içerisinde yer alarak, hedef kitleye aktarılmaktadır. Yapılan fotoğraf çekimleri, restaurantın internet sitesinde, katalog ve broşür çalışmalarında, reklam verilen kitle iletişim araçları üzerinde yer almaktadır.

Restaurant: Mekan ve Menü Fotoğraf Çekimi

Mekan fotoğraf çekimi, tanıtımı yapılan restaurantın mimari yapısını, dekorasyon ve dizaynını, fotoğraf karelerine aktararak tanıtım aracı olmaktadır. Restaurant mekan mekan çekimleri, müşteri portföyünü belirleyen ilk ve en önemli unsurdur. Katalog, İnternet sitesi, broşür, afiş ve diğer reklam mecralarında yer alan mekan fotoğrafları, restaurantın tanıtılması ve müşterilerinin artmasını sağlamaktadır. Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen Restaurant Fotoğraf Çekimi üst düzey fotoğrafçılık bilgisi, profesyonel ekipman ve deneyim gerektirmektedir. Çekimi yapılan mekanın mimari yapısı geniş kadraj açıları ve doğru ışıklandırma yapılarak kurgulanmakta ve önemli detaylar ön plana çıkartılmaktadır.

Menü fotoğraf çekimi, restaurantın mutfağında yer alan yemek, tatlı ve içecek çeşitliliğinin, fotoğraflar ile müşterilere sunulması ve tanıtılması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin beklentilerini karşılayan, görsel ve lezzet kalitesi ile tercih edilen yiyecek içecek çeşitleri, restaurant menülerinde yer almaktadır. Menüde bulunan yemek, tatlı, kahvaltı, meze ve içecek çeşitleri arasından en özel olanlar seçilerek, fotoğraf çekimlerinde kullanılmaktadır. Fotoğraf çekimleri için seçilen yemek çeşitleri, müşterilere sunulacağı biçimde hazırlanarak çekimler yapılmaktadır. Fotoğraf çekimleri, profesyonel fotoğrafçının teknik bilgisi ile en doğru açı ve ışıklandırma ile kadraja alınmaktadır. Çekimler, restaurant menüsünde, katalog çalışmasında, İnternet sitesinde ve reklam unsurları üzerinde kullanılmaktadır. Menü ve yemek fotoğraf çekimlerinin en önemli noktası müşterilerde iştah açan, merak uyandıran ve iz bırakan görselliğe sahip olmasıdır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: