Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Reklam Fotoğrafçılığı

Reklam Fotoğrafçılığı, günümüzün ticari alanında var olan sektörlerde yer alan firmaların tanıtım ve pazarlamalarını yapmalarını, kalite ve prestijlerini yansıtmalarını sağlamak amacı ile hizmet aldıkları bir alandır. Reklam fotoğrafçısını esas alan reklam fotoğrafçılığı terimi, firmaların basılı yayınlarda ve internet sitelerinde kullandıkları fotoğraf çekimlerini gerçekleştirmelerine ve kendi isimlerinin, firma özelliklerinin reklamını yapmalarına olanak sağlayan bir sektördür. Reklamın en önemli unsuru olan fotoğraflar, reklam fotoğrafçılığı terimi ile daha geniş ve derin bir çerçeveyi içine alarak, sektörün tanıtım, pazarlama, reklam ve satış aracı olmaktadır.

Fotoğraf; yaşamımızın önemli bir ifade dili ve iletişim aracıdır. Bu iletişim aracı birçok zaman sözlerden ve yazılardan daha etkin olmaktadır. Ayrıca fotoğraf; moda, mimari, sanat ve özellikle de tanıtım üzerinde büyük bir rol oynamaktadır. Tanıtımın hedefe ulaşmasında görsellik kaçınılmaz ve mecburi bir durumdur. Hedef kitleye sunulacak olan görselliğin kusursuz, en iyi şekilde kurgulanmış, profesyonel ve son derece çarpıcı bir görünümde olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olunduğu sürece tanıtım en iyi biçimde gerçekleşecek, müşteri artımı, referanslar ve sahip olunan prestij artacaktır. Tüm bunların gerçekleşmesinde en büyük rol profesyonel reklam fotoğrafçılarına düşmektedir.

Tanıtım fotoğraflarında reklam fotoğrafçısının en önemli görevi; reklamda iletilmek istenen düşünceyi doğru algılayıp, estetik değerleri ve teknik olanakları kullanarak, görselliği en iyi biçimde yansıtmaktır. Çünkü insanlar fotoğraflara bakarak ürün, mekan ve marka ile ilgili bilgi sahibi olmak isterler. Reklam fotoğrafçıları; sahip oldukları teknik bilgiler ve uzmanı oldukları fotoğraf programları sayesinde profesyonel fotoğraflar ortaya koymaktadırlar. Üst düzey kaliteye sahip bu fotoğraflar ile kitlenin ilgisi çekilir, aynı zamanda hedef kitlede merak ve istek uyandırılır, özellikle de satış ve pazarlamaya katkı sağlanır. Ayrıca profesyonel ve alanında uzman olan reklam fotoğrafçısının tüm teknik bilgi, olanak, kurgu ve kullandığı profesyonel fotoğraf makinesi ile gerçekleştirdiği çekimler tanıtımın yapılması kadar, tanıtımı yapılan firma, şirket, marka veya ürün sahibinin prestijini arttırır, bir adım önde olmasını sağlar ve kalitesini N’lere taşır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: