Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Profesyonel Fotoğraf Çekimi, firma ve markaların mekan, ürün, katalog, gıda ve kurumsal kimliklerinin hedef kitleye aktarılmasına yönelik olarak yapılmaktadır. Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen çekimler, firmanın kalitesini, konumunu ve prestijini yansıtacak unsurlara sahip olmaktadır. Ürün ve hizmetler, fotoğraf çekimleri ile müşterilere aktarılırken, firmanın sahip olduğu kurumsal kimlik de bu çekimler ile ortaya çıkartılmaktadır.

Ürün fotoğraf çekimi, firmaların ürünlerinin satış, pazarlama ve tanıtım unsurları gerçekleştirmek üzere yapılmaktadır. Yapılan ürün çekimleri, e-ticaret, katalog, broşür ve diğer reklam mecraları üzerinde yer almaktadır. Marka ve firma sahipleri, profesyonel çekimler sayesinde ticaret yapmakta ve ekonomisini güçlendirmektedir. Ürünlerin kalitesi, türü ve niteliğinin, müşterilere doğru biçimde yansıtılması, güçlü bir prestij ve ekonomi için gerekli olmaktadır. Müşterilerin firmaya ve ürünlere olan ilk izlenimleri, fotoğraf ve görsel kalite ile gerçekleşmektedir.

Profesyonel Fotoğraf Çekimleri;

Moda fotoğraf çekimleri, ürünlerin tanıtılması, satışının sağlanması ve hazırlanan çeşitli katalog çalışmalarında yer alması amacı ile yapılmaktadır. Moda ve tekstil sektörünün olmazsa olmazı olan görsel sunum, satış ve pazarlamanın gerçekleşmesi ile doğru orantılıdır. Fotoğraflar, firmanın ürünleri ve müşteriler arasındaki bağlantıyı kurmaktadır. Moda ve tekstil çekimleri ürünün üretim aşamasından satış unsuruna kadar olan tüm aşamaları kapsamaktadır. Moda fotoğraf çekimleri, model eşliğinde veya belirlenen farklı konseptler içerisinde yapılmaktadırMekan fotoğraf çekimi, firma, otel, restoran ve mağazaların tanıtımının yapılması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Mekanın sahip olduğu mimari yapı, dekorasyon, dizayn ve çalışma ortamı fotoğraf karelerinde yer almaktadır. Mekan çekimlerinin öncelikli amacı, firmanın sahip olduğu tüm özellikleri hedef kitleye ulaştırarak, sektördeki kalite ve prestijini arttırmaktır. Müşteri portföyünü de belirleyen bu unsurlar, ticaret hacmini güçlendirmektedir. Yapılan fotoğraf çekimleri katalog, internet sitesi, tanıtım filmleri ve diğer kitle iletişim araçları üzerinde yer almaktadır.

Katalog fotoğraf çekimleri

Şirket ve firmaların, kurumsal kimliklerini, ürünlerini ve hizmetlerini, kalıcı bir çalışmaya dönüştürmesidir. Ürün, mekan ve hizmet olanakları, katalog fotoğraf çekimlerinin temelini oluşturmaktadır. Katalog çekimlerinin amacı çekimi yapılan hizmet ve ürünlerin doğru olarak anlatılması ve istenilen kitleye aktarılmasıdır. Firma, kurumun prestijini arttıracak, iş sektöründeki tanıtımını yapacak ve ekonomisini güçlendirecek olan katalog çalışmaları için profesyonel fotoğraf ajansları ile çalışmaktadır. Katalog çalışmaları internet platformlarında kullanılmakta ve basılı olarak da hazırlanmaktadır.

Yemek fotoğraf çekimleri, markaların internet sitelerinde, restoran menülerinde, reklam afişlerinde ve reklam verilen diğer iletişim araçları üzerinde yer almaktadır. Yemek sektörünün öncelikli amacı göz zevki oluşturması ve kişiler üzerinde kalıcı bir etki bırakmasıdır. Yemek ve menü çekimlerinin iştah açan özelliklere sahip olması, yiyeceklerin sunumu kadar görsel kalitesine de bağlı olmaktadır. Lezzete ulaşmadaki araç olan fotoğraflar, kusursuz sunumlar eşliğinde yüksek renk ve ışık kalitesine sahip olmaktadır. Böylelikle ürünlerin satışı için ilk adım fotoğraflar ile gerçekleşmektedir.

Kurumsal Fotoğraf Çekimi, firma ve şirketlerin var olan kurumsal kimliklerini, çalışmalarını ve hizmet alanını fotoğraflar aracılığı ile sektördeki diğer kurumlara ve kamuoyuna ulaştırmaktadır. Kurumların var olan kalite ve prestijlerini arttırması, ekonomilerini güçlendirmesi için kurumsal kimliklerini yansıtmaları şarttır. Günümüz iş ve ticaret sektörü, firmaların kendilerini görsellik ile daha net ve doğru biçimde anlatmalarına olanak tanımaktadır. Kurumun çalışmaları, iş alanı ve hizmetleri kurumsal fotoğraf çekimleri ile kadraja alınırken, kurum yöneticileri ve ofisler de fotoğraflardaki yerini almaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: