Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Profesyonel Dış Çekim

Profesyonel Dış Çekim, ürün, katalog ve kurumsal fotoğraf çekimi hizmeti içerisinde yer alarak reklam fotoğrafçısı tarafından yapılmaktadır. Sektör ve firma farklılıkları fotoğraf çekimi konseptlerinin de farklı olmasını gerekli kılmaktadır. Ürün, hizmet ve kurumsal kimlik, firmalara göre değişim gösteren unsurlardır. Her şirket ve firma, farklı kurumsal kimliğe, ürün ve hizmet çeşitliliğine, iş alanı ve ticaret hacmine sahiptir. Bu da reklam ve pazarlama alanına sunulacak olan fotoğrafların birbirinden farklı özelliklere sahip olmasını gerekli kılmaktadır. Her konsept, farklı mekan, arka plan, kadraj ve ışıklandırmayı içermektedir. Firmaların hedef kitlesi, fotoğrafların kullanılacağı alanlar ve ürün farklılıkları, konseptleri belirleyen unsurlardır.

Dış Mekan Katalog Fotoğraf Çekimleri

Dış çekimlerin en fazla kullanıldığı kategori, katalog fotoğraf çekimleridir. Katalog çekimleri, ürün, hizmet ve kurumsal fotoğraflar için tercih edilerek basılı ve sanal kataloglarda kullanılmaktadır. Katalog fotoğrafları ayrıca internet sitelerinde ve farklı reklam araçları üzerinde de yer almaktadır. Katalog çalışmaları, E-ticaret ve tanıtım çekimlerinden farklı olarak çeşitli konseptler dahilinde yapılmaktadır. İç veya dış mekanlarda gerçekleştirilen çekimler, araç, ürün, hizmet veya şirket bünyesi olabilmektedir. Ürün çekimi hizmetinden faydalanan firmalar, farklı konsept çekimleri ile katalog çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Katalog fotoğraf çekimleri, dış mekanlarda yapılarak daha dikkat çekici, merak uyandıran ve akıllarda iz bırakan özelliklere sahip olmaktadır.

NESS Reklam ve Profesyonel Dış Çekim Hizmeti

Ürün, katalog, kurumsal ve mekan fotoğraf çekimleri ile birbirinden farklı sektörler içerisinde yer alan firmalar ile birlikte çalışmaktadır. Fotoğraf çekimleri stüdyo ortamında ve dış mekanlarda gerçekleştirilmektedir. Otel, restaurant, peyzaj, fabrika ve araç fotoğraf çekimlerinin dış mekanda yapılması zorunluluğunun yanı sıra bazı firmalar da katalog çalışmaları için dış mekanları tercih etmektedir. Moda, tekstil ve diğer ürün sahibi olan firmalar, katalog çalışmaları için dış çekimleri tercih edebilmektedir. Bu da fotoğraf çekimlerinin belirli konsept ve çekim yeri planlaması dahilinde yapılmaktadır. Çekimler, firmanın istek ve beklentileri doğrultusunda seçilen unsurlara bağlı olarak uygun ortam ve zaman diliminde gerçekleştirilmektedir. Dış mekan çekimlerinde, gerekli ekipman ve aksesuarlar, çekim merkezine götürülmektedir. Böylelikle çekim olanakları daha iyi ve kaliteli biçime dönüştürülmektedir.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: