Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Otel Tanıtım Çekimi

Otel Tanıtım Çekimi, istenilen tanıtımın gerçekleşmesi ve müşteri kapasitesinin oluşturulması için en önemli reklam aracıdır. Ticaret ve hizmet sektöründe bulunan oteller, var olan tüm özelliklerini fotoğraf karelerine alarak, kalite ve prestijlerini yansıtmaktadırlar. Otel tanıtım çekimi bünyesinde çekilen fotoğraflarda, çekimi yapılan otelin odaları, salonları, hizmet ve sosyal alanları esas alınmaktadır.

Otel Tanıtımlarının Sektördeki Önemi

Otel fotoğraf çekimlerinde odalar, geniş kadraj açıları ile fotoğraf kareleri alınır. Oda, banyo, salon ve sosyal alanların yanı sıra, bu alanlarda bulunan hizmet ve ürünler de ön plana çıkarılmaktadır. Otelin mimari yapısı, tasarımı, mobilya ve sahip olduğu diğer tüm ürünler fotoğraflanmaktadır. Fotoğraflar, müşterilerin ilgi ve odak noktasını oluşturacak kurgular ve kadraj açıları ile oluşturulmaktadır.

Otelin çekimlerinde yer alan restoran, kafe, dinlenme ve spor salonu gibi ortak kullanım alanların da çekimleri önemlidir. Yapıların mimari tasarımları ve hizmet özelliklerinin esas alınması oldukça önemlidir. Otellerin kalitesini, farklılıklarını ve gereken tüm özelliklerini, istenilen müşteri kapasitesine ulaştıracak olan fotoğraflar, internet siteleri, dergi ve broşürler gibi sanal veya basılı yayınlarda kullanılmaktadır.

Otel çekimlerinde esas alınan ilk nokta, gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerinin hangi mecralarda kullanılacak olmasıdır. İnternet sitesi, dergi, gazete veya broşür gibi yayınlarda kullanılan fotoğraflar, çekimlerin nasıl gerçekleşeceği konusunda ilk ve en önemli unsuru oluşturmaktadır. Tanıtım amacı ile fotoğraf çekimi gerçekleştirecek olan otel sahipleri, kalitelerinin ve sahip oldukları tüm özelliklerin yansıtılmasını amaç edinmektedir. Otel tanıtımlarında en iyi tanıtım aracı olan fotoğraflar, ticari alanda bir adım öne geçerek planlanan hedeflere ve müşteri kapasitesine ulaşmada başat faktör rolünü üstlenmektedir.

Çekimler Hangi Unsurlar Çerçevesinde Gerçekleştirilir?

Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen tanıtım fotoğrafları, otelin tasarım ve mimarisini ön plana çıkaracak biçimde, fotoğrafçının teknik bilgisine bağlı olarak şekillenmektedir. Çekimler, otel sahiplerinin tanıtıma yönelik istekleri ve fotoğrafçının bilgisinin birleşimi ile harmanlanarak gerçekleştirilmektedir. Reklam fotoğrafçısının, otel çekimlerinde sahip olması gereken tecrübe ve bilgileri arasında, doğru bakış ve kadraj açıları, ışıklandırma özellikleri ve odak noktası oluşturması yer almaktadır. Fotoğraf çekimlerinin nerede ve ne amaçla kullanılacağı, hangi kitlelere hitap edeceği ve firma hedeflerine göre de şekillenmektedir. Böylelikle gerçekleştirilen iş, işveren otel sahibi, otelin kalite ve özellikleri, reklam fotoğrafçının teknik bilgi ve iş tecrübesinin bir araya gelmesi ile tamamlanmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: