Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Model Katalog Çekimi

Model Katalog Çekimi, firmaların ürünlerinin model eşliğinde fotoğraf karelerine aktarılarak katalog çalışmalarında yer almasına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Ürün sahibi firma, ürünlerin daha anlaşılır, dikkat çekici ve farklı olarak müşterilere aktarılmasını sağlamak amacı ile fotoğraf konseptinde modellere yer vermektedir. Tekstil, aksesuar ve kozmetik firmaları, model katalog çekimlerinden yararlanan başlıca firma çeşitleri olmaktadır. Ürünlerin tanıtılarak satışının sağlanması, müşterilerde kalıcı olması ve firmanın prestijinin artması, reklamın gerçekleştirilmesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle reklam unsuru, kalite, profesyonellik, ilgi çekicilik ve anlaşılır gibi birçok kavramı bünyesinde barındırmaktadır.

Katalog Fotoğraf Çekimi

Katalog tasarımları, firmaların vizyon ve misyonuna, ürün ve hizmetlerine göre hazırlanan kalıcı çalışmalardır. Farklı sektörler içerisinde bulunan firmaların her biri, katalog çalışmalarına gereksinim duymaktadır. Müşteriler ve iş dünyası için firmanın kurumsal kimliğini yansıtan katalog çalışmaları, ticari devamlılığın ve reklam unsurunun da önemli bir parçası olmaktadır. Ürün sahibi firmalar, oluşturdukları basılı ve sanal kataloglarda, model konseptlerine yer vermektedir. Böylelikle ürünlerin anlaşılır, dikkat çekici, faklı ve iz bırakan özelliklerde olması sağlanmaktadır. Katalog fotoğraf çekimleri, firmanın istek ve beklentileri, yapısı, ticari alanı ve hedef kitlesine göre şekillenmektedir. Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından yapılan katalog çekimleri, farklı mekan ve konseptler ile gerçekleştirilmektedir.

Model Fotoğraf Çekimi

Model fotoğraf çekimleri, firmaların katalog, E-ticaret, reklam ve tanıtım araçları için gerçekleştirilmektedir. Model çekimlerine yer veren firmaların başında tekstil, kozmetik ve aksesuar üretimi yapan markalar yer almaktadır. Firmalar, üretimini veya tedarikini gerçekleştirdikleri ürünlerin tanıtımını yapmak için güçlü ve kalıcı reklam anlayışı ile çalışmaktadır. Bu da model eşliğinde gerçekleştirilen ürün çekimlerini beraberinde getirmektedir. Ürünlerin model eşliğinde fotoğraf karelerine aktarılması, ürünlerin müşteriler üzerindeki etkilerini arttırarak kalıcı, dikkat çekici ve anlaşılır unsurlara sahip olmaktadır. Model çekimleri, stüdyo ortamında veya çeşitli dış mekanlarda yapılmaktadır. Mekan ve konsept tercihi, firmanın ürünlerine ve çalışmanın yapısına göre belirlenmektedir.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: