Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Model Fotoğraf Çekimleri

Model fotoğraf çekimleri tekstil ve aksesuar sektörü içinde yer alan firmaların ürünlerini tanıtmak amacı ile yapılmaktadır. Modelli çekimler, ürünlerin dikkat çekici, anlaşılır ve müşterilerde merak uyandıran özelliklere sahip olması için yapılmaktadır. Model eşliğinde yapılan ürünler arasında giyim, kozmetik ve aksesuar çeşitleri yer almaktadır. Ürünlerin ön plana çıkmasını, kullanımını ve iyi anlaşılır olmasını sağlayan fotoğraf çekimleri, reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Reklam ajansı bünyesinde gerçekleşen fotoğraf çekimleri, stüdyo içerisinde, belirli bir mekanda veya açık alanda yapılmaktadır. Firmanın beklentilerinin ve ürünlerin kullanılacağı mecranın etkisi ile kararlaştırılan çekim yeri, fotoğrafçının oluşturduğu farklı konsept ve bakış açıları ile profesyonel olarak ortaya çıkartılmaktadır. 

Moda Fotoğrafçılığının Önemli Unsuru, Model Fotoğraf Çekimleri 

Tekstil ve giyim sektörünün gün geçtikçe büyümesi ve gelişmesi ile birlikte tanıtım olanakları da artmaktadır. Ürün ve marka tanıtımlarının, profesyonel görseller ile yapılması, moda fotoğrafçılığı kavramını ortaya çıkarmıştır. Reklam fotoğrafçısının hizmetleri arasında olan moda fotoğraf çekimleri, ayrı bir kategori olarak değerlendirilerek moda fotoğrafçısı olarak isimlendirilmesini sağlamıştır. Moda sektörü içerisinde yer alan giyim, aksesuar ve kozmetik firmaları, tanıtım ve satış unsurlarını doğru biçimde gerçekleştirmek için moda fotoğrafçısı ile çalışmaktadır.

Moda fotoğraf çekimleri, genellikle katalog çalışmaları ve E-ticaret satış siteleri için yapılmaktadır. Her çekim için müşterilerin ilgisini çekecek, beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip farklı konseptler oluşturulmaktadır. Bu konsept çalışmalarından biri de model eşliğinde yapılan fotoğraf çekimleridir. Stüdyo ortamında, kapalı mekan veya açık alanlarda yapılan fotoğraf çekimlerinde ürünlerin türüne göre kadın ve erkek modeller ile birlikte çalışılmaktadır. Giyim parçaları, ayakkabı ve çanta, kozmetik, aksesuar ya da spor malzemeleri gibi kişisel ürünlerin çekimlerine modeller eşlik edebilmektedir.  

.NESS Reklam ve Model Fotoğraf Çekimleri

.NESS Reklam Ajansı olarak sunduğumuz fotoğraf çekim hizmetleri arasında, moda ve model çekimleri kategorisi yer almaktadır. Moda sektörünü oluşturan tekstil giyim ve aksesuar ürünleri, model eşliğinde yapılan temel ürünler olmaktadır. Ürünlerin çekimlerini firmanın isteklerine göre şekillenen konseptler oluşturarak profesyonel stüdyomuz içerisinde veya dış mekanda gerçekleştirmekteyiz. Kuruluşumuzun ilk gününden itibaren kaliteli ve prestijli markalar ile birlikte çalışmaya devam ederek referanslarımızı güçlendirmekteyiz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: