Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Mimari Fotoğraf Çekimi

Mimari Fotoğraf Çekimi, mekan tanıtımlarında yapılan temel fotoğraf çekimleri oluşturmaktadır. Tanıtımı yapılan mekanın mimari yapısı ve özellikleri, görsel sunumlar ile kitlelere aktarılmaktadır. Mekan tanıtımlarında müşterilerin ilgisini çekme ve merak uyandırma unsurları ön planda tutulurken asıl amaç, mekanın müşteri beklentilerini karşılayan özelliklere sahip olduğunu göstermektir. Mimari fotoğraf çekimi, iş sektörü içerisinde yer alan ofis ve bürolarda, otel ve diğer konaklama merkezlerinde, restaurant ve mağazalarda yapılmaktadır. Mimari yapının tasarımı, yaratıcılığı, kullanımı gibi görsel özellikleri, fotoğraf karelerinde profesyonel olarak yer almaktadır.

Mekan ve mimari fotoğraf çekimlerinin önemli unsurları, ön plana çıkartılacak noktaların bilinmesi, doğru bakış açısı ve kadraj olanaklarının uygulanması, kalite ve kullanım özelliklerinin fotoğrafta yer almasından oluşmaktadır. Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından, çeşitli sektörlere sağlanan fotoğraf çekim hizmetleri içerisinde, mekan ve mimari fotoğrafçılık alanı yer almaktadır. Profesyonel olarak gereken tecrübe, teknik donanım ve bakış açısı kullanılarak faaliyet gösterilen bu alanda, mimari fotoğrafçılığın tüm önemli unsurları uygulanmaktadır.

Mekan Çekimlerinin Önemli Noktası; Mimari Yapı

Mekan fotoğraf çekimlerinin temel noktasını mimari yapının özellikleri oluşturmaktadır. Mekanın veya yapının sahip olduğu mimari tasarım, faklılıklarını ortaya koyan özelliklere sahiptir. Otel, mağaza, büro, ofis ve restaurant gibi işletmelerin birbirinden ayrılan en önemli özelliği, farklı mimari yapılara ve dekorasyon özelliklerine sahip olmasıdır. Bu farklılık, müşterilerin odak noktası olurken, işletmenin ekonomisini ve sektördeki yerini de belirlemektedir. Alanında uzman mimarlar tarafından tasarlanan mekan yapı ve dizaynı, mekanın reklam unsurları içerisinde yer alarak tanıtımı yapılan özelliklerini oluşturmaktadır. Mimari yapının yanı sıra, dekorasyon ve dizayn özellikleri de mekan çekimleri içerisinde yer almaktadır. Mobilyalar, renkler, farklı tasarımlar, özel eşyalar ve çalışma ortamının özellikleri, müşterilerin tercihlerini etkilemektedir.

.NESS Reklam ve Mimari Fotoğraf Çekimi

NESS Reklam Ajansı olarak bünyemizde bulunan mekan çekim hizmeti doğrultusunda, kurulduğumuz tarihten itibaren kaliteli ve prestijli firmalar ile çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Mekan çekimlerimiz, iç mimari tasarım, dekorasyon ve dizayn özellikleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Mimari fotoğraf çekimlerimizde, mekanın tasarımı ve tüm özelliklerini ön planda tutmaktayız. Doğru kadraj açısı ve ışıklandırma, mimari çekimlerin belirleyici unsurları olmaktadır. NESS Reklam olarak referanslarımız arasında yer alıp, mimari çekimlerini yaptığımız firmalar arasında, Hotel Goldenway, Sevinç Aydınlatma, Dusa İnşaat, Luxx Otel, Hotel Evsen,  Bzg Mimarlık, Özcan Aydınlatma, Arcade Hotel Nişantaşı, Darwish Suites, İdil Banu, Yamans İnşaat, Vny İnşaat yer almaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: