Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Menü Fotoğraf Çekimi

Menü fotoğraf çekimi, restoranlarda bulunan yemek, tatlı ve içeceklerin, müşterilere görsel olarak sunulması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Satışı yapılacak ürünler, menülerde dikkat çekici biçimde yer alarak ilgi uyandırmaktadır. Gıda ve yemek sektöründe yer alan en önemli unsur, var olan ürünlerin görsel sunumları olmaktadır. Müşterilerin tüketecekleri yiyeceklerde ilk tanıtım aracı menü fotoğraflarıdır. Menü içerikleri, gerekli fotoğrafların kullanılması ile müşterilere sunulur ve bu sayede yiyeceklerin satışı gerçekleştirilir. Görselliğin ön planda olmadığı menü içerikleri, satış unsurlarını ve müşteri kapasitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Yemek Fotoğraf Çekimleri,

Restoran menülerinde yer alan yemek çeşitlerinin fotoğraf karelerine yansıtılması, yemeklerin lezzeti kadar önem taşımaktadır. Doğru ışık ve kadraj açısı ile çekilen menü fotoğrafları, müşterilerin yemeğe olan isteğini arttırmaktadır. Yemek çekimleri, stüdyo ortamında veya restoran içerisinde gerçekleştirilmektedir. Arka plan, yemeğin sunum biçimi, kullanılan aksesuarlar ve perspektif, fotoğraf çekimlerinin temelini oluşturmaktadır. Mekanlarda bulunan menülerde yer alan fotoğraflar, internet satış ve sipariş sitelerinde ve firmaların sanal menülerinde de yer almaktadır. Bu nedenle fotoğrafların sanal ortamda da en dikkat çeken görünümlere ve iştah açan sunumlara sahip olarak hazırlanması, fotoğraf çekimlerinin yapılması şarttır.

Tatlı Fotoğraf Çekimleri,

Tatlı çeşitleri, kafe ve restoranlarda en çok ilgi gören yiyecekler arasındadır. Tatlıların tercih edilmesinde lezzeti kadar görsel sunumu da etkili olmaktadır. Menülerde yer alan tatlı fotoğrafları, tatlıların müşterilere cazip gelmesini sağlayarak, satışını gerçekleştirmektedir. Bu fotoğrafların dikkat çeken ve iştah açan görünümlerde olması için canlı renklerden, taze çikolata ve meyvelerden oluşması gerekmektedir. Fotoğraf çekimleri gerçekleştirilen tatlılar da yemek çeşitlerinde olduğu gibi taze hazırlanmış, çeşitli unsurlar ile ön plana çıkartılmış ve sunumu iyi yapılmış olmalıdır. Böylelikle çekilen fotoğraflar, tatlıların tercih edilmesi ve sipariş verilmesi için en önemli unsur olmaktadır.

İçecek Fotoğraf Çekimleri,

Menülerin içerisinde yer alan soğuk ve sıcak içecekler, sunumuna önem verilen ürünler arasında yer almaktadır. Restoran, kafe ve barlarda bulunan içeceklerin görsel sunumu, yemek ve tatlılarda olduğu kadar önem kazanmaktadır. Müşterilerin ilgisini çeken ve beklentilerini karşılayan sunumlar, içecek çeşitlerinde de uygulanarak, tercih edilme oranını arttırmaktadır. Menü içeriğinde yer alan içecek bölümünde daha çok el yapımı veya özel olarak hazırlanan içeceklerin fotoğraflarına yer verilmektedir.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: