Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Mekan Fotoğrafçılığı

Mekan Fotoğrafçılığı, reklam fotoğrafçılığı hizmetlerinde yer alan kategorilerden biridir. Fotoğraf çekim hizmetlerinde yer alan her kategorinin kendine özgü bilgi, teknik ve önemli unsurları bulunmaktadır. Çekimlerin hangi standartlarda ve koşullarda gerçekleştirilerceği, çekim aşamasının ve sırasının nasıl olacağı, doğru kadraj açıları ve bakış açıları gibi birçok unsur, fotoğrafların yüksek kalitede olup var olanı doğru biçimde yansıtması için gerekli olan unsurlardır.

Reklam ajansları bünyesinde ve profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen mekan çekimleri, tanıtım ve pazarlamanın gerçekleşmesi için yapılmaktadır. Firmalar sahip oldukları teknoloji, tasarım ve ürün kapasitesini gösteren mekan ve ofislerini tanıtarak, sektördeki prestijini yükseltmeyi hedeflemektedir. Satış, hizmet, konaklama, yeme içme ve sosyal alan sektörlerde yer alan firmalar, mekan fotoğraf çekim hizmetlerinden yararlanarak, kalitelerini ve farklarını ön plana çıkararak, ticari alanda ilerlemeyi ve büyümeyi esas almaktadırlar. Mekan fotoğrafları, firmaların amaç ve hedeflerini karşılayacak tüm unsurları bünyesinde barındıracak biçimde profesyonel reklam fotoğrafçıları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Mekan Fotoğraf Çekimleri Neden Önemlidir?

Otel, mağaza, satış ofisi, restoran, mimari ofisler ve üretim atölyelerinin tasarımı, mimari yapısı ve bünyelerinde bulunan tüm ürünlerin müşterilere ve sektördeki diğer firmalara doğru biçimde yansıtılması, iş alanı ve ticaretin istenilen biçimde işlemesi için başat faktörlerdir. Otellerin müşteri kapasitelerini belirlemesi, satış mağazalarının kitlelere hitap etmesi, üretim ve işlem atölyelerinin yapılan iş alanını vurgulaması ve halka ulaştırması için en önemli tanıtım aracı fotoğraflardır. Mekan fotoğrafçılığı alanında hizmet veren reklam fotoğrafçısı, işveren firmanın istek ve beklentilerini esas alarak, bu unsurları kendi deneyim, tecrübe ve teknik bilgisi ile hamanlaması oldukça önemlidir. Bu nedenle geniş bir yelpazeyi ve hizmeti içerine alan fotoğrafçılık sektörünün, öne çıkan profesyonel reklam fotoğrafçıları, firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Reklam fotoğrafçısı tarafından “mekan fotoğrafçılığı” adı altında gerçekleşen çekimlerin, tüm önemli detay ve özellikleri yansıtacak biçimde doğru bakış açıları ve kadrajlar ile gerçekleştirilmesi, ışıkların ve ön plana çıkartılan unsurların vurgulanması, fotoğrafların amacına ulaşmasındaki etmenlerdir. Fotoğraf çekimleri, firma sahiplerinin internet sitelerinde, basılı yayınlarında, tanıtım reklamlarında ve daha birçok kitle iletişim aracı ürünlerinde kullanılmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: