Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Kurumsal Fotoğrafçılık

Kurumsal Fotoğrafçılık, farklı sektörler içerisinde bulunan kurumsal firmaların, ürün, hizmet ve çalışmalarını sergileyerek tanıtan çekimlerin gerçekleştirildiği alandır. Kurumsal fotoğraf çekimleri, içerisinde birden fazla çekim türünü barındırarak tek bir alan haline gelmiştir. Kurumsal çekimleri gerçekleştiren profesyonel reklam fotoğrafçısı, kurumsal fotoğrafçılık adı altında geniş bir sektör çeşitliliğine hizmet sağlamaktadır. Ürün çekimleri, hizmet çekimleri, mekan, ofis ve şirket çekimleri veya yönetici, personel fotoğraf çekimleri, kurumsal fotoğrafçılık alanı içerisinde yer almaktadır.

Kurumsal Fotoğraf Çekimi

Kurumsal Fotoğraf Çekimi, firma, şirket ve markaların, sahip oldukları kurumsal kimliği fotoğraflar aracılığı ile müşteri kitlelerine aktarma çalışmalarıdır. İnşaat, mimarlık, üretim, gıda, sanayi, kozmetik gibi sektörler içerisinde yer alan çeşitli firmalar, kuruldukları tarihten itibaren yaptıkları çalışmalar ve hizmetler ile birlikte bir kurumsal kimlik kazanmaktadır. Kurumsal kimliği oluşturan birden fazla unsur bulunmakta ve bu unsurlar firmanın kalite ve prestiji ile bütünleşmektedir. Firmayı oluşturan tüm özellikler, sektördeki kalıcılığını ve iş devamlılığı sağlamaktadır. Bu nedenle firmalar, kurumsal kimliklerini müşterilere ve topluma akta ihtiyacını duymaktadırlar. Bu ihtiyaç doğrultusunda profesyonel reklam unsuru olan fotoğraflar devreye girmektedir. Tanıtımın temeli olan görsellik, profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen çekimler ile mümkün olmaktadır.

Kurumsal Fotoğraf Çekimleri Kullanım Alanları

Kurumsal fotoğraflar, firmanın tanıtım aracı olarak çeşitli basılı ve sanal ortamlarda kullanılmaktadır. Firma internet sitesi, katalog ve dergi çalışmaları, E-ticaret sayfaları, toplantı, seminer ve fuar organizasyonları, kurumsaş fotoğrafların kullanıldığı başlıca alanlardır. Fotoğraflar, şirketin vizyon ve misyonunu odak noktası haline getirerek, sahip olduğu ürün, hizmet, mekan, fabrika, yönetici ve çalışan unsurlarını kapsamaktadır. Firmanın sektör içindeki konum, prestij, iş sürekliliği ve ticari alanı fotoğraflar ile müşterilere aktarılmaktadır. Böylelikle, yapılan fotoğraf çekimleri tanıtımı gerçekleştirirken aynı zamanda firmanın sektör içerisindeki konumunu güçlendirmesine, prestijini arttırmasına ve iş devamlılığını sağlamasına da sebep olmaktadır. Bu da firmalar için kurumsal fotoğraf çekimlerini gerekli ve önemli kılmaktadır.

Kurumsal Fotoğraf Çekimini Gerçekleştirdiğimiz Şirket ve Firmalar;

.NESS Reklam, 2007 yılından itibaren kurumsal fotoğraf çekimi hizmeti sağlayarak çeşitli sektörler içerisinden farklı firmalar ile birlikte çalışmalar sürdürmüştür. Transfer Best, Ateş A.Ş, İdsize.com, 40 million, 360 Plus Media, Mimtur Turizm, ve Sancak Air, NESS Reklam kurumsal fotoğraf çekimi hizmeti sağlanan referans isimler arasında yer almaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: