Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Kurumsal Fotoğraf Çekimi

Kurumsal fotoğraf çekimi, firma ve şirketlerin kurumsal kimliklerini, vizyon ve misyonlarını, çalışma alanlarını ve personel alanını, müşteri iş çevrelerine sunma amacı ile gerçekleştirilmektedir. Kurumsal fotoğraflar; şirketin sahip olduğu özellikleri, farklılıkları ve çalışma alanını görsellik ile ortaya koymaktadır. Firmanın bulunduğu sektör ve ticari alan içerisinde daha iyi algılanmasını sağlayan kurumsal fotoğraflarda şirket, yönetici ve çalışanları ön plandadır.

Kurumsal firmalar, teknoloji, finans, gıda, yatırım, lojistik ve turizm gibi birçok iş sektörü içinde, yerel veya uluslararası alanda faaliyet göstermektedir. Geniş bir ticari yelpazede yer alan firmalar, yürüttükleri çalışmaları, sosyal sorumlulukları, üretim ve faaliyetleri, sektörde bulundukları çevreye ve müşteri hedef kitlelerine ulaştırmak için kurumsal fotoğraflardan yararlanmaktadırlar. Kurumsal şirket ve firmalar, ticari alanda iş devamlılığını ve sürekliliğini sağlama amacı kendi tanıtım ve pazarlamalarını gerçekleştirmektedirler. Tanıtımlar, firmaların sahip olduğu internet siteleri, yazılı basınları ve reklam verdikleri mecralarda yapılmaktadır.

Kurumsal Fotoğraf Çekimleri Hangi Unsurları Kapsamaktadır?

Şirketin ticari alandaki yerini, faaliyetlerini ve çalışma ortamını ortaya koyan fotoğraflar, aynı zamanda şirketin vizyon ve misyonunu da yansıtmaktadır. Fotoğraflar, şirket ortamında ve işin gerçekleştiği alanda yapılmaktadır. Kurumsal çekimler aynı zamanda yönetim kurulu, insan kaynakları departmanı ve personeller arasında bulunan bireyleri de kapsamaktadır. Kurumun kendini ifade etme biçimi olan kurumsal kimlik, ticari ve pazarlama alanında kurumun görünen yüzüdür. Bu nedenle yapılan kurumsal fotoğraf çekimlerinde, kurumun tüm özellikleri ayrı bir değer ve öneme sahiptir.

Kurumsal fotoğraf çekimleri, kurumun internet sitesi, dergi, katalog, broşür ve diğer reklam alanlarında kullanılmaktadır. Kurumda gerçekleşen toplantı, seminer, konferans, tanıtım filmleri veya eğitimlerinde de gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerine yer verilmektedir. Böylelikle kurumun kendini tanıtması, sektördeki yerini ve alanını ifade etmesi gerçekleşmektedir.

Çekimler Hangi Aşamalarda Gerçekleşmektedir? 

Ticaret, ekonomi, büyüme, gelişme ve prestij sahibi olmak için en önemli unsuru oluşturan kurumsal kimliğin doğru biçimde yansıtılması, profesyonel fotoğraflar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Kurumlar, kalite ve prestijlerine uygun olan profesyonel tanıtım fotoğrafları için reklam fotoğraf ajansları ve fotoğrafçıları ile çalışmaktadırlar. Fotoğraf çekimleri, firmanın istek ve beklentileri doğrultusunda şirket içerisinde yönetim kurulu ve diğer departmanları esas alarak ya da firmanın çalışma alanları ve ürün yelpazesini ön planda tutarak yapılmaktadır. Fotoğraf çekimlerinin kurgusu ve planlaması yapılırken firmanın beklentileri kadar fotoğrafların kullanılacağı platform da büyük önem taşımaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: