Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Konsept Ürün Çekimi

Konsept Ürün Çekimi, firmalarım sahip oldukları ürünleri müşteri kitlesine belirli hikayeler ve anlatımlar ile sunmasıdır. Üretimi gerçekleşen her ürünün yer edineceği bir konsept bulunmaktadır. Bu konseptler, ürün ve firmanın müşterilerde daha kalıcı olması, daha iyi anlaşılmasını ve iz bırakmasını sağlamaktadır. Ürün fotoğraf çekimleri, profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından yapılmaktadır. Gerçekleştirilen her ürün fotoğraf çekiminin belirlenen bir konsepti bulunmaktadır. Bu konsept, ürünlerin türüne ve sektörüne göre firmanın ve fotoğrafçının ortak kararı ile belirlenmektedir. Ürün fotoğraflarının hangi alan ve mecralar üzerinde kullanılacağı da çekimlerin konseptlerinin belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Konsept Çekim Nedir?

Konsept genel olarak bir nesne veya düşüncenin insan zihnindeki genel ve soyut tasarımı olarak adlandırılmaktadır. Günlük hayatta, iş sektöründe, pazarlama ve satış alanlarında, belirli konseptler yer almaktadır ve her birinin anlamı farklı olmaktadır. Fotoğrafçılık alanında ise konsept kelimesi, en anlaşılır biçimde yapılan çekimlerin belirli bir hikaye dahilinde gerçekleşmesi ve alıcılara aktarılmasıdır. Ürün fotoğraf çekimleri, konsept dahilinde gerçekleştirilen kategorilerin başında gelmektedir. Tekstil, kozmetik, aksesuar, teknoloji, mobilya firmaları, sahip oldukları ürünleri seçtikleri koseptler ile birlikte fotoğraf karelerine aktarmaktadır.

Konsept Ürün Çekimi Avantajları

Firmalar, müşterilerine düz ve basit görünümlere sahip olan fotoğraf çekimlerinin dışında, kalıcı, ilgi çeken ve zihinde izlenim bırakan fotoğraflar sunmak istemektedir. Konsept fotoğraf çekimleri, firmanın kalite ve prestiji için de büyük önem taşımaktadır. Ürünlerin kullanımı, kalitesi, anlaşılırlığı ve günlük hayattaki yeri, konsept ürün fotoğraf çekimleri ile belirtilmektedir. Böylelikle ürünlerin ne olduğu, özellikleri, kullanımı ve kalitesi müşteriler tarafından daha iyi anlaşılmakta ve bilinmektedir. Ürünlerin konseptler içerisinde yer alması, tanıtım ve reklam unsurları olumlu yönde etkilerken, satışlarını da arttırmaktadır. Bir ürünün kullanım ve özelliklerinin anlatılması, ihtiyaç ve beklentileri karşılamaktadır.

.NESS Reklam ve Konsept Ürün Çekimleri

NESS Reklam Ajansı olarak, kurulduğumuz tarihten itibaren çeşitli sektörlerde yer alan firmalara ürün fotoğraf çekimi hizmeti sağlamaktayız. Firma ürünlerinin çekimlerini stüdyomuzda veya farklı iç ve dış mekanlarda gerçekleştirmekteyiz. Her firma ve ürün için farklı konseptler oluşturarak bir hikaye ve bütün içerisinde ürünlerin tanıtımını yapacak fotoğraflar ortaya çıkarmaktayız.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: