Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Konsept Fotoğrafçısı

Konsept Fotoğrafçısı, ürün, tekstil, kozmetik ve mobilya firmalarına farklı görsel ve anlatımlara sahip olan çekimleri sunmaktadır. Her firma ve ürünleri için farklı anlatımın ve bir hikayenin oluşturulması, fotoğraf çekimlerinin de bu yönde yapılarak ortaya sunulması konsept çekim olarak adlandırılmaktadır. Fotoğraf çekimleri için farklı konseptlerin oluşturulmasının temel amacı, müşteriler üzerinde merak ve ilgiyi arttırarak firmayı rakiplerinden farklı kılmaktır. Konsept fotoğraf çekimleri, firmanın vizyon, misyon, tarz ve beklentilerine göre şekillenen unsurlar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Konept oluşumunda birden fazla unsur etkin olmaktadır. Genel olarak ürün tanıtımları için tercih edilen konsept fotoğraf çekimleri, ürünlerin kullanımını ve özelliklerini anlatırken, farklılıklarını da ortaya koymaktadır. Konsept fotoğrafçısı kavramı ise reklam ve ürün fotoğraf çekimi hizmeti sağlayan profesyonel fotoğrafçı ile bütünleşmektedir. Konsept fotoğrafçısının en belirgin özelliklerinden biri iş alanını ürün çekimleri üzerinde yoğunlaştırarak konsept çekimler için belirli bir ürün ve aksesuar alanı oluşturmasıdır.

Ürün Çekimlerinin Vazgeçilmezi; Konsept

Ürün fotoğraf çekimlerinin her biri farklı özellik ve anlatımlardan oluşmaktadır. Ürünlerin tanıtım, pazarlama ve satışını gerçekleştirecek olan fotoğraf çekimleri, stüdyo ortamında veya dış mekanlarda gerçekleştirilmektedir. Ürün çekimlerinin gerçekleştirileceği alan, tercih edilen ışıklandırma ve arka plan, kullanılan aksesuar ve yardımcı malzemeler, konseptin bütününü oluşturmaktadır. Çekimler için oluşturulan her görsel sunum, konseptin bir parçası olarak birbirinden ayrılmaktadır. Bu da her firma ve marka için farklı konseptlerin tercih edilmesini sağlamaktadır. Reklam afişleri, kitle iletişim reklamları, dergi, katalog ve E-ticaret siteleri üzerinde yer alan ürün fotoğraf çekimleri, farklı görsel sunumlar ile müşterilere ulaştırılmaktadır. Bu görsellik konsept olarak adlandırılmakta ve firmalara göre farklılık göstermektedir.

Konseptin Belirleyici Unsurları Nelerdir?

Ürün, moda, tekstil, mobilya ve teknoloji firmaları için oluşturulan konsept çekimlerinin birbirinden farklı görsellere sahip olmasının nedeni firmaların kurumsal kimlikleri ile doğrudan bağlantılıdır. Her firmanın farklı bir stil ve tarzı bulunmaktadır ve ürün çeşitliliği de farklılık göstermektedir. Firmalar, müşterilere ulaştıracakları ürünlerin belirli bir konsept içerisinde tanıtılmasını tercih ederek reklam unsurunu güçlendirmektedir. Konsept tercihleri, firmanın müşteri kitlesine, renk ve tasarım tercihlerine, vizyon ve misyonuna kadar birçok unsurun bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Temel amaç ürünlerin anlaşılır ve farklılıkları ile birlikte müşterilere ulaşması ve böylelikle rakiplerinin önüne geçerek satışa sunulmasını sağlamaktır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: