Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Katalog Çekimi ve Tasarımı

Katalog Çekimi ve Tasarımı, firmaların kurumsal kimliklerinin ve ürünlerinin tanıtıldığı katalog çalışmaları için gerçekleştirilmektedir. Katalog çekimleri içerisinde, mekan, ürün, inşaat ve hizmetlere yönelik çekimler yer almaktadır. Firmaların katalog çalışmaları yapmalarının amacı öncelikle kurumsal kimliklerini, ürünlerini ve hizmetlerini aynı çerçeve içerisinde doğru biçimde kitlelere aktarmaktır. Çalışmalarda yer alan fotoğraf çekimleri, profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilmektedir. Yüksek kalite ve profesyonelliğe sahip olan fotoğraf çekimleri, doğru ve bilinçli kurgular kapsamında yapılmaktadır. Katalog tasarımı da fotoğraf çekimlerini gerçekleştiren profesyonel fotoğrafçı tarafından, ürün ve hizmetin türüne göre düzenlenmektedir.

Katalog Tasarımlarında Yer Alan Çekim Türleri Nelerdir?

Firmalara ait olan katalog çalışmalarında başlıca kurumsal, mekan, ürün, yemek ve moda çekimleri yer almaktadır. Çekimin türü ve kategorisi, firmanın bulunduğu sektöre göre değişim göstermektedir. Katalog Çekimi ve Tasarımı için başlıca ürün, hizmet ve kurumsal fotoğraf çekimlerinden oluşmaktadır.

Mekan fotoğraf çekimi, firmanın sahip olduğu mekanın mimari yapısını, çalışma ortamını, dizayn ve dekorasyonunu, yönetici ve personelini ortaya koyan fotoğrafçılık kategorilerinden biridir. Mekan çekimleri, profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından üst düzey fotoğrafçılık bilgisi ve ekipman ile yapılmaktadır.Çekimlerin en önemli noktaları doğru kadraj açısı, ışık şartları ve kurgu unsurlarıdır.

Ürün fotoğraf çekimi, firmaların sahip olduğu ürünlerin katalog, e-ticaret, kitle iletişim araçları, pazarlama ve satış platformlarında kullanılması için yapılmaktadır. Marka sahipleri, bütçe ayırdıkları ürün çekimleri ile tanıtım, pazarlama ve satış unsurlarını gerçekleştirmektedir. Ürünlerin kalitesi, niteliği ve farklıkları, fotoğraf çekimleri ile müşterilere ulaştırılmaktadır.Kurumsal Fotoğraf Çekimi, şirketlerin kurumsal kimliğini fotoğraf karelerine aktararak, sektör ve kamuoyuna ulaştırmak için yapılmaktadır. Kurumun sahip olduğu ürünler, teknolojik donanım, iş ve çalışma alanı, kurumdaki yönetici ve personeller, kurumsal fotoğraf çekimlerinin odak noktaları olmaktadır. Kurumsal fotoğraf çekimleri ile birlikte kurumun konumu, iş kapasitesi, prestij ve kalitesi anlatılmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: