Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Katalog Çekimi Fiyatları

Katalog Çekimi Fiyatları, katalog çekiminin özelliklerine, firmanın beklentilerine ve tasarımına göre değişim göstererek belirlenmektedir. Farklı sektörler içerisinde yer alan firma türleri için sağlanan katalog çekimi hizmeti, beraberinde birçok çalışma ve unsuru da getirmektedir. Bu da fiyatların sabit bir miktar üzerinden değerlendirilmesini devre dışı bırakmaktadır. Katalog fotoğraf çekimi ve tasarımı gerçekleştiren reklam ajansları, belirli çalışma prensiplerini, firmanın istek ve beklentileri ile bütünleştirmektedir. Ürün, mekan, hizmet veya kurumsal alanda yapılan katalog çekimlerinin her biri farklı özellik ve konseptlerden oluşmaktadır. Firma ve sektörüne göre değişim gösteren bu unsurlar, reklam fotoğrafçısı danışmanlığında belirli ölçütler ile gerçekleştirilmektedir. Fotoğraf çekiminin nasıl ve hangi koşullar altında gerçekleşeceği, ortaya çıkan çekimler üzerindeki değerlendirme ve düzenlemeler, katalog çalışmasının tasarlanması gibi aşamalar, fiyatların belirlenmesi üzerinde de etkin olmaktadır. Bu nedenle reklam ajansı ve fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen her katalog fotoğraf çekimi, özelliklerine göre bir fiyata ulaştırılmaktadır. Bu karar firma ve reklam ajansı arasında geçen anlaşma ve diyalog çerçevesinde belirlenmektedir.

Katalog Fotoğraf Çekimi ve Tasarımı

Katalog fotoğraf çekimi, firmaların tüm özellik, ayrıcalık, konum ve prestijinin yansıtılması için gerçekleştirilen kalıcı çalışmalardır. Ürün, hizmet, kurumsal ve ticari anlamda bir bütün olarak hazırlanan katalog çalışmaları, sektör içerisinde ve müşteri kitlesinde yer alarak firmanın ismini güçlendirmektedir. Firmalar, daha güvenilir bir isme sahip olmak için katalog çalışmalarını gerekli kılmaktadır. Bu da beraberinde fotoğraf çekimi hizmetinden yararlanmayı getirmektedir. Her firma, oluşturacağı katalog içerisinde ürün, hizmet veya kurumsal kimliğini gösteren fotoğraf çekimlerini kullanmaktadır. Bu çekimler, alanında uzman olan reklam fotoğrafçısı tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır. Bilinçli ve doğru reklam anlayışına sahip olan reklam fotoğrafçısı, firmanın fotoğraf çekimlerini gerçekleştirmenin yanı sıra kılavuz rehberi de olmaktadır. Firma için doğru reklam unsurunu sağlayacak çekimleri gerçekleştiren fotoğrafçı, katalog tasarımında da etkin rol oynamaktadır. Firmanın istek ve beklentilerinin anlaşılması doğrultusunda fotoğraf çekimlerinin de yer aldığı katalog tasarımı için çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar, firmanın hangi sektör içerisinde yer aldığına, prestijine, hedef kitlesine, ürün ve hizmet olanaklarına göre belirlenmektedir. Böylelikle uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirilerek firmanın özellikleri bir bütün halinde aynı yapı içerisinde yer almaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: