Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

İmaj Fotoğrafçılık

İmaj fotoğrafçılık, tanıtım ve reklam sektörü içerisinde yer alan firmaların, ürün ve hizmetlerinin müşterilerde olumlu izlenimler bırakmasını ve daha doğru algılanmasını sağlayan hizmet alanıdır. Profesyonel reklam fotoğrafçısının hizmet anlayışları içerisinde bulunan imaj fotoğrafçılık, ürün ve hizmetleri üreten firmaların reklamlarını ve tanıtımlarını yapmaktadır. Firmanın sahip olduğu ürünler, imaj fotoğraf çekimleri ile birlikte müşterilere aktarılmaktadır. Fotoğrafları, diğer çekimlerden ayıran özellik farklı bir anlatıma sahip olması ve müşterilerin zihninde yer edinmesini sağlayacak konseptlerden oluşmasıdır. İmaj fotoğraf çekimleri başlıca ürünlerin tanıtılmasında kullanılmaktadır. Firmanın sahip olduğu ürünler, sıradan fotoğraf çekimlerinin dışında, dikkat çeken unsurlar ve anlatım özellikleri ile birlikte fotoğraf karelerine aktarılmaktadır.

İmaj Fotoğrafçılık ve Ürün Çekimleri

İmaj fotoğraf çekimlerinin temel noktası ürün çekimleri ile birlikte aynı potada yer almasıdır. Ürün tanıtım ve satışları için büyük öneme sahip olan fotoğraf çekimleri ‘imaj çekimleri’ kategorisinde yer alarak, farklı ve yaratıcı görseller yaratılmaktadır. Ürünlerin tek başına fotoğraf çekilmesinin dışına çıkan imaj çalışmaları, genel olarak model eşliğinde stüdyo çekimleri ve dış mekan çekimleri olarak yapılmaktadır. Ürünler, müşterilerin ilgisini çekecek, beklentilerini karşılayacak ve zihninde yer edinecek özelliklere sahip görsel sunumlar ile oluşturulmaktadır. Böylelikle ürünlerin tanıtımı ve satışları, hedeflenen sayılara ve müşterilere daha çabuk ve kalıcı bir biçimde ulaşmaktadır.

İmaj Fotoğrafçılık ve Hizmet Çekimleri

Hizmet sektörü içerisinde yer alan birbirinden farklı firmalar, çalışmalarını ve sağladıkları hizmet anlayışını müşterilere görsel olarak sunmaktadır. Hizmetin kalitesi, güvenilirliği ve firmanın prestiji, yapılan tanıtım fotoğrafları ile kitlelere aktarılmaktadır. Profesyonel reklam fotoğrafçısı tarafından yapılan hizmet tanıtım fotoğrafları, firmanın sahip olduğu fabrika, şirket, ofis, liman veya laboratuar merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Çekimler, makine, ürün, personel, yönetici veya teknolojik ürünler çerçevesinde, imaj fotoğraf çekimi anlayışı ile yapılmakta ve hedef kitleye sunulmaktadır. Firma hizmetleri, bir bütün içerisinde kalıcı ve etkileyici çalışmalar olarak aktarılmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: