Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Gözlük Katalog Çekimi

Gözlük katalog çekimi, firmaların sahip olduğu ürünlerin tanıtılması, pazarlanması ve satışının sağlanması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Ürün çekimleri yelpazesinde, sektörde yer alan çeşitli firma ve markalar bulunmaktadır. Gerçekleştirilen çekimler, ürünlerin türüne, satışına ve kullanılacağı platforma göre organize edilmektedir. Ürünler, stüdyo ve dış mekanlarda, model eşliğinde veya tek başına yapılmaktadır. Ürün çekimlerinin nasıl yapılması konusunda ürün sahibi firmanın beklentileri ve profesyonel fotoğrafçının teknik bilgisi ön planda tutulmaktadır.

Ness Reklam Ajansı çalışmaları arasında yer alan 40 Million Gözlük Fotoğraf Çekimi, ürün çekimi kategorisinde yer almaktadır. Ata Optik firmasının yeni markası olan 40 Million, sahip olduğu kadın ve erkek gözlük modellerinin kaliteli yapısı ve farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Markanın internet sitesinin tasarımında, katalog çalışmasında ve satış platformunda yer alan ürün fotoğrafları dış mekanda ve model eşliğinde gerçekleştirildi. Gözlük çekimleri için dış mekanda bulunan farklı alan ve konseptler tercih edildi. Çekimde kadın ve erkek modelden yararlanarak, ürünlerin en doğru biçimde sunulması ve yansıtılması esas alındı. 40 Million markasının sahip olduğu ürünlerin kalitesinin yansıtılması, farklı tasarım ve detaylarının sunulması amacı ile yapılan ürün çekimleri için kararlaştırılan doğru konsept dış mekan ve modelli çekim oldu. Açık alanda yapılan çekimlerde gözlüklerin tanıtılması ön planda tutularak farklı alanlar, kıyafetler ve hikayeler tercih edildi. Model eşliğinde yapılan dış mekan ürün çekiminde, günlük yaşamdan alınan kesitler kullanılarak, gözlük kullanım alanları vurgulandı. Her ürün ayrı bir yaşam kesitini yansıtacak biçimde kurgulanan fotoğraf kareleri içerisinde yer aldı. Böylelikle katalog, internet sitesi ve diğer tanıtım mecralarında kullanılabilecek ilgi çekici fotoğraflar oluşturuldu. Katalog Fotoğraf Çekimleri, markanın istek ve beklentileri esas alınarak, reklam fotoğrafçısının izlenimleri ve teknik bilgisi ile harmanlandı.

POST A COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: