Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Gıda Fotoğrafçısı

Gıda Fotoğrafçısı, profesyonel reklam fotoğrafçısının hizmet alanları arasında yer alan gıda ve yemek fotoğraf çekimleri çalışmaları dahilinde verilen bir isimdir. Yemek, gıda ve gıda ambalaj çekimlerinin geniş ve derin bir sektörde yapılması, gıda fotoğrafçısı terimini ortaya çıkarmıştır. Restaurant, cafe, otel ve gıda firmalarına sağlanan fotoğraf çekim hizmeti, müşteriler ve ürünler arasında bir bağlantı kurmaktadır. Müşteriler yemek ve tatlı tercihlerini görsel sunumlara göre yapmaktadır. Fotoğraflarda yer alan yemeklerin taze görünümde, dikkat çekici sunum ile hazırlanmış olması görselleri güçlendirmektedir.

Menü fotoğraf çekimleri, restoranlarda servis edilen yemek, tatlı ve içecek çeşitlerinin, müşterilere görsel sunumlar ile aktarılarak tercihini yapmasını sağlamaktadır. Satışı yapılacak olan ürün çeşitleri, menülerde dikkat çeken ve ilgi uyandıran fotoğraflar ile yer almaktadır. Böylelikle müşterilerin tercihinde fotoğraflar etkili olmaktadır. Menü çekimleri, alanında uzman reklam fotoğrafçısı tarafından yapılmaktadır. Çekimler restaurat ve otelde ya da stüdyo ortamında gerçekleştirilmektedir. Fotoğraf çekimi yapılan yemek ve tatlılar, özel olarak hazırlanmakta ve sunum yapılmaktadır. Böylelikle yemeklerin görselliğinin yanı sıra hizmet kalitesi ve sunum özellikleri de fotoğraflar ile müşterilere aktarılmaktadır.

İştah Kabartan Yemek Fotoğrafları..

Gıda fotoğraf çekimleri, cafe ve restoran menüleri, internet sipariş ve tanıtım siteleri, reklam afişleri ve kitle iletişim araçları üzerinde yer almaktadır. Göze hitap eden gıda fotoğrafları, satışların gerçekleşmesi için bir altyapı oluşturmaktadır. Fotoğrafların ilgi çekici, merak uyandırıcı ve iştah açan özelliklere sahip olması temel unsurlar arasında yer almaktadır.

Müşterilerin ilgisini çekerek tercih sıralamasını belirleyen yemek fotoğraflarının sahip olması gereken en önemli özellik iştahı kabartmasıdır. Müşterinin göz zevkini, istek ve beklentilerini karşılayan yemek fotoğrafları, menülerde, web sitelerinde ve reklam araçları ile müşterilere ulaşmaktadır. Fotoğrafların doğru bakış açıları ile çekilmesi, çekim kalitesi, taze görünümü ve sunum özellikleri, satışların artmasını olumlu yönde etkilemektedir. Müşterilerin zihninde yer edinen yemek lezzetleri, firmanın isminin geniş kitlelere yayılmasına da olanak vermektedir.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: