Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Gıda Fotoğraf Çekimi

Gıda fotoğraf çekimi, ürünlerin piyasaya (market, pazar, online pazar yerleri vs) sürülmesinden önce yapılır. Uzun yıllardır tercih edilen ve sıkça kullanılan market uygulamaları, trendyol, hepsiburada ve n11 gibi internet siteleri üzerinden ürünlerinizi satmak istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle paketli gıda fotoğraf çekimine ihtiyaç duyarsınız. Bununla birlikte kendi web siteniz, katalog tasarımınız, broşürünüz vb alanlar için de fotoğraf arşivine ihtiyacınız olur. Her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz ve ürününüz değişmediği sürece kullanmaya devam edeceğiniz gıda fotoğraf çekimi bu yolda en büyük yardımcınız olacaktır. Gıda fotoğraf çekimi sürecini gelin birlikte inceleyelim.

1. Adım Ürünleriniz Hazır Mı?

Ürünleriniz satışa hazır mı? Eğer paket tasarımlarınız yapıldıysa satış aşamasına yaklaştınız demektir. Ürünleriniz paketlendikten sonra fotoğraf çekimine hazırdır. Çekimini yaptırmak istediğiniz ürünleri hazırlayın ve paketlerinin fotoğrafa uygun olup olmadığını kontrol edin.

2. Adım Doğru Fotoğrafçıyı Bulun

Doğru fotoğrafçıyı bularak, işinizin en önemli aşamasını tamamlayabilirsiniz. Örnek bir çalışma isteyebilir ve fotoğraf kalitesini inceleyebilirsiniz. Yapacağınız toplantının ve örnek çalışmanın sizi tatmin etmesi durumunda beyaz fon gıda çekimi için bir planlama yapın. Ürünlerinizi isterseniz kargo ile gönderin isterseniz de çekimde bulunmak için siz gidin. Beyaz fon çekimi tamamlandıktan ve fotoğrafları teslim aldıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

3. Adım Beyaz Fon Çekimlerini Konsept Çekimler İle Destekleyin

Beyaz fondaki ürün fotoğraflarını dilediğiniz tasarımda, web sitede ve katalogda kullanabilirsiniz. Ancak sosyal medyanızı ve web site banner alanlarınızı güçlendirmek için beyaz fonlar yeterli olmayabilir. Konsept fotoğraf çekimleri yaptırarak gıda ürünlerinizi daha farklı ve daha canlı bir biçimde müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Ahşap kaseler, Kraft ürünler, jüt ipler, porselen tabaklar, taze ve kurutulmuş sebzeler ile konsept çalışması yaptırabilirsiniz. Ürünün içeriğini gösteren konsept gıda fotoğraf çekimi, ürünün daha dikkat çekici bir biçimde yansıtılmasını sağlar.

Gıda fotoğraf çekimlerimizi inceleyerek, web sitemizdeki sohbet üzerinden veya mail, telefon adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. Beyaz fon paketli gıda çekimi ve gıda konsept çekimi için güvenilir bir hizmet alabilirsiniz. Projeler kategorimizde bulunan Shaman’s Secret Ürün Fotoğraf Çekimi, Elifce Konserve Gıda Ürün Çekimi ve Chiamore Organik Reçel Ürün Çekimi içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: