Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Doğadan Stone Ürün Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğraf çekimi, firmaların e-ticaret alanında, katalog tasarımlarında ve çeşitli reklam mecralarında kullanılması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Firmalar, tanıtım, pazarlama ve satış unsurlarının yapılması için ürün çekimlerine bütçe ayırmaktadırlar. Günümüz sektöründe bu alanda yapılan faaliyetler ve ticaretin gelişmesi, tanıtım fotoğrafları ile mümkün hale gelmektedir. Ev, iş yeri ve sokaktan yapılan alışveriş, görselliğin ön planda olmasını zorunlu kılmaktadır. Görsel sunum ve kalitesi, firma, marka ve ürünlerin kalitesini ortaya koymaktadır.

Profesyonel reklam fotoğrafçıları tarafından gerçekleştirilen ‘ürün çekimleri’ firmanın ticaret alanındaki yeri, beklentileri, üretim faaliyetleri ve ürünlerin çeşidine göre şekillenmektedir. Ürün çekimlerindeki öncelikli amaç, ürünün yazıya gereksinim duyulmadan fotoğraf ile anlatılması ve tanıtılmasıdır. Çekimler, ürünün özelliklerini vurgulayacak biçimde yapılırken, hedef kitlede merak ve ilgi uyandıracak şekilde lanse edilmelidir. Fotoğraf çekimlerinin kurgusu, perspektifi, arka planı gibi görselliği destekleyen unsurlar, profesyonel fotoğrafçının teknik bilgisi ile bütünleşmektedir. Bilinçli ve yeterli bilgi düzeyi ile yapılan fotoğraf çekimleri, firmanın ürünlerini sektörde bir adım öne çıkartarak doğru ticari faaliyetlerin yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Doğadan Stone, Doğal Taş/Takı Fotoğraf Çekimi 

Uzun yıllardır takı sektöründe yer alan Doğadan Stone, özel tasarımları ve spesifik takı ürünleri ile değerli bir takı markasıdır. Doğadan Stone, bünyesinde bulunan binlerce takı modeli ve doğal taş ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Merkez satış ofisi Balıkesir’de bulunan markanın, Adana şubesi de bulunmaktadır. Eysell Jewellery firmasına ait olan marka, değerli taşlardan oluşan kolye, yüzük, bileklik ve takı setleri ile binlerce model alternatifi sunmaktadır. Doğadan Stone markasının en önemli özelliği, kişiye özel tasarımlar gerçekleştirerek, her ürünün işçiliğini ve üretimini kendisinin üstlenmesidir. Marka, takıların yanı sıra Zümrüt, Yakut, Zebercet ve Ametist gibi değerli taşların da satışını sağlamaktadır.

Ürün Çekimlerinin Firma ve Markaya Olan Katkıları

Profesyonel ürün fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen ürün fotoğraf çekimlerinde öncelikli amaç satışın sağlanmasıdır. Firma ve marka sahiplerinin ürettiği ya da tedarik ettiği ürünlerin tanıtılması, firma açısından da çeşitli katkılar sağlamaktadır. Üretilen ya da tedarik edilen ürünlerin yüksek kalite ve doğru biçimler ile hedef kitleye ulaştırılması, firmanın sektörde bir adım öne geçmesini sağlamaktadır. Hedeflenen pazarlama ve satış unsurları gerçekleştirilirken, firmanın ismi de kalıcı bir yer edinmektedir. Ticaret hacmini geliştiren ürün fotoğraf çekimleri, şirket ve firmaların prestijlerini de arttırmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: