Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

Dış Mekan Çekimleri

Dış Mekan Çekimleri, firma ve şirketlerin sahip olduğu ürün, hizmet ve kurumsal fotoğraf çekimlerinin konsept çeşitlerinden biridir. Dış mekan fotoğraf çekimleri, reklam stüdyosu dışında gerçekleştirilen çekimlerdir. Ürün, mekan, araç, fuar, fabrika ve katalog çekimleri, dış mekan konseptinden yararlanmaktadır. Reklam fotoğrafçısı tarafından gerçekleştirilen dış mekan çekimleri, profesyonellik, deneyim ve ekipman gerektirmektedir. Stüdyo dışarısında olan çekimler için ışıklandırma olanakları ve gün ışığını doğru kullanma unsuru büyük önem taşımaktadır. Stüdyoda bulunan birçok fotoğraf ekipmanı, dış çekimler için de kullanılmaktadır. Bu nedenle dış çekimlerin her biri gerekli zorlukları ve uğraşı beraberinde getirmektedir.

Profesyonel Dış Çekim Hizmeti

Profesyonel Dış Çekim hizmeti, firmaların ürün, katalog ve kurumsal fotoğraf çekimleri için reklam fotoğrafçısı tarafından sağlanmaktadır. Farklı sektörler içerisinde yer alan firmalar, sahip oldukları ürünlerin yanı sıra hizmet, fabrika, araç ve faaliyet alanları için de fotoğraf çekimi hizmetinden yararlanmaktadır. Tanıtım ve pazarlama unsurlarını gerçekleştirmeye yönelik olan fotoğraf çekimleri, farklı konsept ve alanlarda meydana gelmektedir. Bu konseptlerden biri dış mekan fotoğraf çekimleridir. Stüdyo içerisinde yapılamayacak olan fotoğraf çekimler, dış mekan ve açık alan fotoğraf çekimleri olarak adlandırılmaktadır.

Her şirket ve marka, birbirinden ayrılan kurumsal kimlik, iş alanı ve ticaret hacmi, ürün ve hizmet çeşitliliği ile kendi bünyesini oluşturmaktadır. Sahip olunan bu farklılık reklam ve pazarlama unsurlarının da ayrıcalıklı ve farklı olarak yapılmasını öngörmektedir. Tanıtım ve reklamın ana unsuru olan fotoğraf görselleri, firmaların tüm özellik, ayrıcalık ve farklılıklarını ortaya koymaktadır. Fotoğraf çekimleri için hizmet alan firmalar, bu çekimler için farklı alan ve iş yerlerini, ürünlerini kullanmaktadır. Firmaların fotoğraf çekimleri için doğru ve uygun olan ortam iki farklı biçimden oluşmaktadır. Stüdyo fotoğraf çekimleri ve dış mekan fotoğraf çekimleri, fotoğrafçılık alanında yeri belirleyen unsurlardır. Dış mekan fotoğraf çekimleri, stüdyo içerisinde çekimi yapılamayan ürün ve alanları kapsamaktadır. Peyzaj, mekan, hizmet, araç, iş merkezi ve fabrika gibi fotoğraf çekimleri, bu kategori içerisinde yer almaktadır. Bu çekimlerin her biri için gerekli gün ışığı, ışıklandırma ve ekipmanlar hazırlanmakta ve çekimler için doğru ortam yaratılmaktadır.

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: