Türkiye’de fotoğrafçılık sektöründe 400’den fazla referans şirkete kaliteli hizmet ve çözüm sunmanın yanı sıra profesyonel ekip ile görsel danışmanlık, internet platformunun püf noktaları ve müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolları gösterecek tüm detaylar NESS Reklam’da…

Stüdyo İletişim

+90 212 450 50 40
+90 535 912 54 12

Blog

amazon-fotograf-cekimi

Amazon Ürün Fotoğraf Çekimi

Amazon Ürün Fotoğraf Çekimi

Amazon fotoğraf çekimi, amazon.com’da ve amazon.com.tr’de satış yapan firmaların ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Amazon’da ürünlerini satmak isteyen firmalar, Amazon’un belirlediği kriterleri karşılamak zorundadır. Bu zorunluluklardan biri de fotoğraf kalitesidir. Birçok platform gibi Amazon da kendi yazılımıza ve düzenine uygun olarak size belirli kriterler sunar. Fotoğrafların profesyonel olması, boyutlandırılması ve arka planının beyaz olması bu kriterlerin başında gelir. Amazon’un istediği fotoğraf kriterlerini aşağıda görebilirsiniz.

Profesyonel Fotoğraf Zorunluluğu

Amazon hem yurtdışı hem de Türkiye’deki satıcılarından profesyonel fotoğraflar talep ediyor. Satışa konulan ürünün net bir biçimde müşteri tarafından algılanması, profesyonel fotoğraflar ile mümkün oluyor. Profesyonel fotoğraf stüdyolarında çekilen ürün fotoğrafları, Amazon’un ilk tercihi. Profesyonel olarak çekilen ve retouch işlemleri yapılan fotoğrafları Amazon’a yükleyerek satışlarınıza başlayabilirsiniz. Ürün çekimleri sayfamıza giderek, fotoğraf standartlarımızı ve kalitemizi inceleyebilirsiniz. 

Tamamen Beyaz Arka Plan

Amazon size beyaz fon fotoğraf çekimi kriteri koyar. Amazon için fotoğraf çekimi yaptırırken, tamamen beyaz arka plan olmasına dikkat ediniz. Fotoğraf çekiminizi yüzde yüz beyaz arka plan sağlayacak bir stüdyoda yaptırmalısınız. Beyaz arka plan olmayan fotoğraflar, Amazon tarafından kabul edilmez. Ürünün ön planda olmasına dikkat ediniz. Çekimde aksesuar kullanmak istiyorsanız, bu aksesuarların asıl ürünün önüne geçmesine izin vermeyiniz. Satışa sunacağınız ürün diğer ürünlerin yanında kendini göstermez ise müşterilerin kafası karışabilir ve satışlarınız olumsuz etkilenebilir.

Görsel Biçimi ve Boyutu

Tamamen beyaz arka plan olan fotoğrafların RGB değerleri; 255, 255, 255 olamlıdır. Kullandığınız görseller en az 1.000 x 500 piksel olmalı, ürün görsel alanının en az %85’ini doldurmalıdır. Görsel piçimi olarak JPEG tercih edin. 

Hızlı ve Kaliteli Çözüm

Amazon’da satışa açmak istediğiniz ürünler için hızlı bir fotoğraf çekim hizmeti almalısınız. Stüdyomuzda getirdiğiniz veya gönderdiğiniz ürünlerin çekimlerini planlanan gün içerisinde yapıyoruz ve 2 iş günü içerisinde size teslim ediyoruz. Amazon’da satış yapan birçok firmamızdan biri olabilir ve hızlı fotoğraf hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Örnek fotoğraflarımızı inceleyebilir ve iletişim bölümüne gidip bize ulaşabilirsiniz. Amazon fotoğraf çekimleriniz için bizi tercih edebilirsiniz. 

Eklemiş olduğumuz linkler üzerinden, çekimlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogcu bunu beğendi: